Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Paweł Kokosza: Pasja ponad wszystko
2018-04-03

Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu Pawła Kokoszki, w którym to opisuje bardzo ważny aspekt naszego karpiowego hobby – jak nie zatracić pasji. 

Obecnie wielu karpiarzy należy do różnych teamów czy klubów i często mamy do czynienia ze swoistymi wyścigami. Jednak jak zauważa Paweł nie tędy droga. W artykule opisuje swoją karpiową drogę i jak widzi obecne karpiowe trendy. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Andy Macgregor: Zima w Hiszpanii
2018-03-29

Zapraszamy do lektury kolejnej korespondencji z Hiszpanii w wykonaniu Andy Macgregora. Andy przygotował dla Was relację z ostatnich wydarzeń na Półwyspie Iberyjskim. 

W ostatnim czasie pomimo licznych starań hiszpańskich i europejskich wędkarzy zlikwidowano łowisko Casa De Campo w Madrycie. W związku z tym ogrome pogłowie karpii zostało zabitych, czemu do ostatniej chwili próbowali zaradzić miejscowi karpiarze. Więcej o tej akcji przeczytacie w artykule. Jednak w minionych tygodniach miały również miejsce wspaniałe połowy, o czym również napisał Andy.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Andy? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Ekspedycja Amazońska 2017
2018-03-28

Rafał Stasiak: Celem projektu „Ekspedycja Amazońska 2017 - Rio Hondo” było rozpoznanie środowiska geograficznego i przyrodniczego miejsca, które stanowi jeszcze swoistą „białą plamę” na mapie świata. 

Zapraszamy do lektury artykułu Rafała Stasiaka, w którym relacjonuje mały wycinek swojej ubiegłorocznej wyprawy do Amazonii. Rejony, które ciągle są nieznane dla wielu współczesnych podróżników czy naukowców. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Rafał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Tajemnica wielkich jezior
2018-03-27

Duże zbiorniki to wymagający przeciwnicy. Częste migracje ryb i wiatr, który odgrywa ogromne znaczenie. O takich właśnie wodach opowie Wam Łukasz Lechowski.  

Łukasz w swoim tekście opowie jak radzi sobie podczas zasiadek na dużych zbiornikach. Jakie to są duże? No właśnie jest to kwestia dyskusyjna. Autor artykułu jako granicę przyjął wody o powierzchni ponad 100 ha.

Jesteście ciekawi całego artykułu Łukasza? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
15 kwietnia nowe wydanie Świat Suma
2018-03-26

Pozostały trzy tygodnie do premiery nowego wydania Świat Suma. W nim sporo artykułów dotyczących połowów sumów, szczupaków oraz innych ryb drapieżnych. Świat Suma ukazuje się w cyklu kwartalnym, ale przypominamy, że cały czas macie możliwość czytania archiwalnych wydań.

Zawody
Wolne miejsca na spotkanie ze Światem Karpia
2018-03-23

Na organizowane przez nas Letnie Spotkanie ze Światem Karpia na łowisku Gosławice, zwolniły się miejsca. Ważny komunikat dla zapisanych drużyn.

To 3 doby łowienia w znakomitej atmosferze. Zapewniamy ciepły poczęstunek każdego dnia, gadżety okazjonalne dla każdego uczestnika, nagrody dla 5 łowców największych ryb, a także nagrodę dla łowcy największej ryby. Sponsorami nagród są Stalomax, Deeper, Wiley X, AS PRO MEDIA. Lista sponsorów nie jest jeszcze zamknięta.

Wpisowe na spotkanie wynosi 1100 zł brutto od drużyny (w tym 23% VAT). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: redakcja@swiatkarpia.com

Artykuł
Wczesnowiosenne zatoczki
2018-03-22

W swoim artykule Szymon Stasierski podzielił się doświadczeniami zawiązanymi z wiosennymi miejscówkami. W jego opinii świetne są zatoczki, a dlaczego? Tego dowiecie się z tekstu. 

Małe, osłonięte od wiatru i co za tym idzie łatwiej nagrzewające się zatoczki to świetne miejsca na pierwsze zasiadki. O tym dlaczego warto szukać takich miejsc dowiecie się z tekstu Szymona. Jesteście ciekawi całego artykułu Szymona? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Zimowa sesja z feederem
2018-03-20

Adam Skrzypek to świetny fachowiec w dziedzinie feederowej. Od kilku wydań naszego magazynu dzieli się z Wami swoimi doświadczeniami. Tym razem na warsztat wziął zimowe wędkowanie.  

Adam w swoim tekście opisuje jakiej zanęty stosował podczas pewnej zimowej sesji. W artykule podzielił się obserwacjami na temat ilości brań na poszczególne przynęty i zestaw, a także jak przygotować taktykę na taki wypad. Przeczytajcie artykuł w nowym wydaniu Świat Karpia 2/2018.

Artykuł
Na jaką kulkę? Praktyka a teoria.
2018-03-19

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Przemka Pająka, w którym opisuje swoje doświadczenia i obserwacje względem „złotych kulek”. Sezon już blisko, w związku z tym jest to lektura obowiązkowa.

Zarówno w sieci jak i na wodą widzimy liczne przepychanki, która kulka jest lepsza. Przemek to osoba o długoletnim doświadczeniu wędkarskim, ale również jest pracuje w tej branży. W związku z tym postanowił podzielić się swoimi obserwacjami na temat „najlepszych przynęt.

Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Karpie spod lodu
2018-03-17

Większość karpiarzy zimę spędza na snuciu planów na kolejny sezon i przygotowywaniu sprzętu. Kasia wraz z Kacprem postanowili jednak spróbować swoich sił z podlodowymi karpiami. 

Zgadza się, dobrze przeczytaliście „podlodowymi”, co prawda nie łowi bezpośrednio na lodzie, ale w zimowej porze i rzucając swoje zestawy w zamarznięty rejon łowiska. Z jakimi efektami zakończyła się ich krótka zasiadka, o tym przeczytacie w artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Kasi? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Frank Warwick i jego karpiowa droga
2018-03-16

Od kilku numerów naszego magazynu Jakub Dłubak przeprowadza wywiady ze znanymi i cenionymi karpiarzami. Do tej pory gościliśmy już Jakuba Vagnera, Franka i Nico Schmidtów oraz Andy Macgregora. Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was do lektury rozmowy z Frankiem Warwickiem. 

Frank Warwick to legenda wędkarstwa karpiowego, łowi karpie już blisko 50 lat. Przede wszystkim stosuję technikę rzutową, która jest bardzo precyzyjna i wymagająca. Przez te wszystkie lata odwiedził kilkanaście państw w tym Polskę. Jednak ten wyjazd nie wspomina najlepiej. Dlaczego o tym poniżej?

Jesteście ciekawi całego wywiadu Jakuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Amurowe zaskoczenie
2018-03-14

Zapraszamy na kolejny artykuł Marcina Burka, w którym relacjonuje swoją jesienną zasiadkę w Żelechowie i jednocześnie radzi jakie zestawy sprawdzają się na tej i podobnych żwirowniach. 

Marcin Burek wraz z Dawidem Starzykiem jesienią ubiegłego roku wybrali się na zasiadkę na łowisku Eko – Farma w Żelechowie. W związku z późną porą spodziewali się raczej brań karpi niż amurów. Jednak jak to bywa w naszym hobby sytuacja była odmienna.

Jesteście ciekawi całego artykułu Marcina? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Gdy nie widać spławów
2018-03-13

Paweł Popowicz to nasz stały współpracownik, który dzieli się swoim ogromnym doświadczenie na łamach Świata Karpia. Tym razem poruszył bardzo ciekawy temat, czyli gdzie szukać ryb w sytuacji braku spławów. 

W artykule Paweł opisuje swoje sposoby na radzenie sobie z przebiegłymi karpiami. Ryby te często „znikają” na dłuższy czas i mamy problem z ich zlokalizowaniem. Pomocne mogą okazać się rady zawarte w poniższym artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Pawła? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Świat Karpia 2/2018 - PREMIERA
2018-03-11

Drugi tegoroczny numer e-czasopisma Świat Karpia 2/2018, jest już dostępny w aplikacji mobilnej oraz w wersji internetowej. Za darmo!

W aktualnym wydaniu znajdziecie 18 bardzo ciekawych artykułów dotyczących wędkarstwa karpiowego oraz method feederowego. Wśród autorów, Pawel Popowicz, Marcin Burek, Szymon Stasierski, Jakub Dłubak, Przemek Pająk, Andy Macgregor, Przemek Wamberski, Mariusz Niedźwiecki, Paweł Krzemianowski, Paweł Kokoszka, Łukasz Lechowski, Marcin Cichosz, Adam Skrzypek oraz kilku innych.

Aktualności
Świat Karpia już w niedzielę!
2018-03-07

W nowym wydaniu znajdziecie 18 bardzo ciekawych artykułów dotyczących wędkarstwa karpiowego oraz method feederowego. Wśród autorów, Pawel Popowicz, Marcin Burek, Szymon Stasierski, Jakub Dłubak, Przemek Pająk, Andy Macgregor, Przemek Wamberski, Mariusz Niedźwiecki, Paweł Krzemianowski, Paweł Kokoszka, Łukasz Lechowski, Marcin Cichosz, Adam Skrzypek oraz kilku innych.

Top 5

1. Wywiad z Frankiem Warwickiem, przeprowadził go Jakub Dłubak.
Dzięki nam poznacie życie Franka, jego wspomnienia – dotyczące również Polski oraz jego sposób myślenia o wędkarstwie karpiowym. Cytat z wypowiedzi Franka.

„Wędkowanie ma być zabawą, a nie miejscem gdzie wielkie głowy karmią swoje ego patrząc na innych z góry. Kocham karpiarstwo i czerpię z niego radość.”

2. Gdy nie widać spławów – Paweł Popowicz
Jak wiadomo, końcowy wynik naszej zasiadki w głównej mierze zależy od tego, czy zlokalizujemy żerujące karpie. Chyba najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wypatrywanie spławiających się ryb. Co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Ale co możemy zrobić w sytuacji, gdy karpie nawet nie myślą pokazać się na powierzchni wody? - odpowiedź znajdziecie w artykule Pawła Popowicza

3. Wczesnowiosenne zatoczki – Szymon Stasierski
„Ostrożne karpie w dzień raczej krążą na pograniczu wejść w zatokę. Nie czując niebezpieczeństwa podpływają coraz bliżej brzegów. Niewątpliwie po zachodzie słońca, kiedy zacznie robić się ciemno, karpie stają się mniej ostrożne i podpływają jeszcze bliżej.”

4. Kochany szkodnik – Paweł Krzemianowski
„Niemal każde zdjęcie kogoś, kto złowił niechcący, jako przyłów karpia czy też amura, lub też fotka kogoś obchodzącego się nieetycznie z karpiem, nawet na innym kontynencie, wywołuje tsunami nienawiści i komentarzy z groźbami karalnymi włącznie. Czy na tym polega tolerancja? Czy karpiarze, to ten lepszy „sort”, któremu wolno wszystkich określać i segregować? Czy spinningista, powinien targać ze sobą matę karpiową, bo może trafi mu się przyłów w postaci karpia? Czy spławikarz, musi posiadać wszystkie akcesoria karpiowe, z wielkim podbierakiem włącznie, bo być może na jego robaczka skusi się „Pan Karp”?”

5. Tajemnice wielkich wód – Łukasz Lechowski
„Łowienie w wielkich wodach jest całkowicie odmienne od karpiowania w kilku hektarowym akwenie. Czym charakteryzują się takie zbiorniki i jak przygotować się do skutecznego łowienia? Lokalizacja ryb, odpowiednia taktyka nęcenia, to tylko niektóre składowe karpiowego sukcesu.”

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ