Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Film
Wędziska Fast Water
2018-05-15

Fast Water RS Carp Rod to nowa seria dobrze znanych już wędzisk. W ofercie Firmy Prologic pojawiły się modele przystosowane do holu z pontonu jak i do rzutu. 

Fast Water to model, który miłośnicy tej marki już dobrze znają. Aktualnie producent przygotował serię 4 nowych wędzisk, które noszą wspólną nazwę Fast Water RS Carp. Zapraszamy do zapoznania się z naszą prezentacją filmową.  Film znajdziecie w module "FILMY WĘDKARSKIE".

Film
Wędka karpiowa M-ka
2018-05-15

Karpiarstwo jest specyficzną metoda połowu, które wymaga dostosowania odpowiedniej wędki do łowiącego. Dlatego naszym celem nie jest tworzenie sprzętu taśmowego, a produktów, które w pewien sposób zgrają się ze swoim nabywcą. Z tego względu cały czas testujemy, sprawdzamy i ulepszamy sprzęt, by dopasować go do Waszych wymagań. Wędka M-ka, którą wielu z Was zdążyło już poznać, jest bardzo wyrafinowanym sprzętem, na stworzenie, którego poświeciliśmy bardzo wiele czasu. Mimo, że jej parametry są bardzo zachęcająca, a design dystyngowany, my nie osiadamy na laurach i pracujemy dalej, by stworzyć dzieło niemalże idealne. Małe zabiegi kosmetyczne naszej „Damy” sprawią, że nie tylko poprawi się jej uroda, ale i zestawy polecą jeszcze dalej, ale o szczegółach opowie Wam nowa twarz teamu, Norbert. Zapraszamy do oglądania. Film znajdziecie w zakładce "FILMY WĘDKARSKIE".

Aktualności
JUŻ JEST! Świat Karpia 3/2018
2018-05-14

Świat Karpia całkowicie za darmo! Zapraszamy do czytania nowego wydania e-czasopisma Świat Karpia 3/2018, który dzisiaj ma swoją premierę!

W wydaniu 19 arcyciekawych artykułów znanych i lubianych polskich i zagranicznych wędkarzy, m.in. Mariusza Niedźwieckiego, Dawida Starzyka, Szymona Stasierskiego, Przemka Pająka, Łukasza Lechowskiego, Przemka Wamberskiego, Pawła Krzemianowskiego, Adama Skrzypka, Marcina Cichosza i wielu innych.

Podzielcie się z nami swoją opinią na temat artykułów, poprzez oceny oraz komentarze pod artykułami! Miłego czytania!

Pamiętajcie, że czytać możecie również na www.wydawnictwoaspromedia.com

Aktualności
Świat Karpia 3/2018 już w poniedziałek!
2018-05-12

W najbliższy poniedziałek 14 maja, w aplikacji pojawi się nowe wydanie Świata Karpia. Tym razem na okładce gości Paweł Kokoszka z pięknym karpiem. W nowym wydaniu 20 bardzo ciekawych artykułów, do czytania których już teraz zapraszamy!

Film
Kołowrotek Okuma 8K
2018-05-08

Od połowy roku w sprzedaży pojawi się nowy kołowrotek spod znaku Okumy. Mowa o modelu 8K. Zobaczcie nasz najnowszy film w zakładce FILMY WĘDKARSKIE.

Kołowrotek jak przystało na producenta jest przygotowany z największą starannością i wprowadzenie na rynek zostało poprzedzone szeregiem testów. Dzięki temu już wkrótce w ręce karpiarzy trafi sprzęt o następujących parametrach:

  • Odporny na korozję grafitowy korpus,
  • dwa klipsy,
  • system hamulca fast drag,
  • mocny kabłąk z pełnego aluminium,
  • system blokady rotora,
  • przełożenie 4.7:1/ 108 cm,
  • pojemność szpuli 0,35/ 550 m,
  • waga 750 g
Aktualności
Filip Ostrowski łowcą miesiąca
2018-05-08

Czas podsumować kwietniowy konkurs na łowcę miesiąca. Autorem najładniejszego zdjęcia opublikowanego w galerii łowców jest Filip Ostrowski. Wygrywa on kołyskę karpiową Prologic Hammok. Prosimy autora o kontakt z redakcją.

Aktualności
Łowca maja - czekamy na zdjęcia
2018-05-07

Majówka za nami, a w swoich telefonach z pewnością macie mnóstwo nowych zdjęć z pięknymi okazami. Wszystkie zdjęcia dodane w maju do galerii łowców wezmą udział w konkursie na łowcę miesiąca maja, w którym do wygrania jest zestaw dla dwóch osób do gotowania Logicook Survivor firmy Prologic. Zachęcamy do publikacji zdjęć!

Aktualności
Świat Karpia 3/2018 już za tydzień!
2018-05-06

Dokładnie za tydzień, w niedzielę 13 maja swoją premierę będzie miało nowe wydanie e-czasopisma Świat Karpia. W nim tradycyjnie 20 bardzo ciekawych artykułów i wywiadów. Więcej szczegółów już wkrótce. 

 

Artykuł
Marlin i Malediwy - Karolina Błaszczak
2018-05-05

Prawie 10 godzin w samolocie, przesiadka w Dubaju oraz fakt, że w trasę ruszyłam z gorączką, nie powstrzymały mnie przed próbą dorwania „bestii z głębin oceanu”. Czasami sama dziwię się, jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, jak dużo ryzyka ponieść i wyrzeczeń przeboleć, dla pasji, która staje się całym jego światem.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak udało mi się przeżyć sztorm? Jak wygląda bezludna wyspa? Jak podczas nurkowania odkrywa się wrak statku? Jak nabawiłam się uczulenia na rybę oraz dlaczego bałam się powrotu do Polski? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł - w wydaniu Świat Suma 2/2018.

Aktualności
Czekamy na Wasze zdjęcia w Galerii Łowców
2018-05-01

Pewnie większość z Was spędza majówkę nad jeziorami czy łowiskami. Pochwalcie się swoimi połowami z użytkownikami aplikacji poprzez Galerię Łowców. Dodać zdjęcie możecie bezpośrednio ze swojego telefonu. Już za kilka dni opublikujemy informację o nagrodzie za "Łowcę miesiąca maja". Zapraszamy

 

Artykuł
Rozterki sumiarza
2018-04-30

Zapewne wielu z was, spoglądając na trzymanego w dłoniach okazałego żywca, zastanawiało się niejednokrotnie, jakim sposobem uzbroić go w pojedynczą kotwicę bądź też w skrajnych, wymaganych nad niektórymi wodami przypadkach, w jeden pojedynczy hak. Pewnie stawaliście też przed dylematem: dozbroić czy też nie dozbroić?

Przeczytajcie artykuł Grzegorza Szafira w wydaniu Świat Suma 2/2018.

Artykuł
Kiedy, jak i po co?
2018-04-28

Dokładnie napisane scenariusze sprawdzają się tylko w przypadku nagrywania filmów. W wędkarstwie nie ma właściwie żadnego pewnika, czegoś, co wiodłoby do sukcesu. Jedynie obserwacja warunków atmosferycznych – temperatury, ciśnienia, wiatru oraz samej wody może do niego przybliżyć.

Wybierając się nad wodę, dobrze byłoby mieć wiedzę na temat nie jednej, ale przynajmniej dwóch lub trzech metod oraz sposobów połowu sumów. Poniżej podpowiem na co zwrócić szczególną uwagą oraz jaką strategię obrać. Miejsca, które dla was opiszę, odnoszą się do wszystkich znanych mi metod połowu suma. Wy, będąc nad wodą, kierując się przekazanymi informacjami, wybierzecie tę, która okaże się najskuteczniejsza. Zatem do dzieła!

Musicie przeczytać cały artykuł Marcina Wieczorka w wydaniu Świat Suma 2/2018. Zapraszamy!

Artykuł
Podwodny spławik
2018-04-27

Ostatnie lata poświęciłem wędkarstwu sumowemu. Można powiedzieć, że właśnie tej rybie oddałem serce i wpadłem w totalne uzależnienie od niej. Skoro już jakoś przetrwałem zimę, przyszła pora opracować strategię na zbliżający się sezon.

Kiedy zaczynałem moją przygodę sumową, presja nastawiona na ten gatunek nie była tak olbrzymia jak teraz, a złowienie potężnej ryby było dużo prostsze. Patrząc wstecz, mogę przyznać, że miałem olbrzymie szczęście, ponieważ na kilku dużych zaporówkach byłem pierwszy, łowiąc aktywnie. Nigdy nie zapomnę tych pięknych chwil, choć wiem, że to już niestety nie powróci. Nie zwalniając tempa, szukam coraz nowszych i bardziej skutecznych metod na moich ulubionych rzekach i zbiornikach.

Zapraszamy do przeczytania artykułu Karola Lasoty w wydaniu Świat Karpia 2/2018.

Artykuł
Sumy z Wisły Mazowieckiej
2018-04-26

Wyprawa nad Wisłę mazowiecką to coś więcej niż zwykły wyjazd na ryby. To przygoda, to możliwość obcowania z dziką przyrodą, z dala od ludzi. Wyjazd taki, nawet gdy nie uda się nam złowić upragnionej ryby, na długo zapisze się w naszej pamięci, bo na podobnych wyprawach nic nie jest takie samo.

Zapraszamy do artykułu Mateusza Frankiewicza. Znajdziecie go w Świat Suma 2/2018.

Artykuł
Sezon na zębate - Kamil Zaczkiewicz
2018-04-24

Już za kilka dni rozpocznie się maj, a wraz z nim sezon na drapieżniki. W tym okresie szczupaki czy okonie będą poddawane wszelakim pokusom. O tym jak przygotować się do sezonu na "zębatego" przeczytacie w artykule Kamila.

Maj to magiczna data dla łowców drapieżników. Od teraz będzie można spokojnie spiningować oraz zastawiać się na część spośród drapieżnych ryb naszych wód. Miłośnicy sandaczy czy sumów muszą jeszcze trochę poczekać. Jednak drodzy Czytelnicy sezon już blisko. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ