Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Walka z samym sobą w Delcie Rodanu
2018-08-07

Coraz więcej wędkarzy wyjeżdża do innych krajów w poszukiwaniu ryby życia. Karol Lasota jako cel swojej wyprawy obrał Deltę Rodanu.

Przygotowania do zagranicznych wojaży to ogromna praca, którą należy wykonać. Odpowiednie przygotowanie sprzętu, przynęt, cała logistyka wyjazdu. Wśród sumiarzy już od dawna francuski Rodan jest jednym z ulubionych łowisk. Przeczytajcie relację Karola Lasoty, o tym jak on poradził sobie z tą rzeką.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Karol? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Kolor a smak
2018-08-06

Kasia Kozłowska w bieżącym wydaniu Świata Karpia postanowiła wziąć na warsztat temat kolorowych ziaren. O ile żółta kukurydza nie jest niczym niezwykłym to czerwona czy czarna można okazać się ciekawą alternatywą. Zapraszamy do lektury. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.  

Artykuł
Wyprawa po króla
2018-08-06

Mateusz Frankiewicz: Zawsze gdy myślałem o tym, w jakich okolicznościach złowię swojego rekordowego suma, widziałem oczami wyobraźni branie w jakimś „grubym miejscu”.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Mateusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Lato na żwirowni – Marcin Burek
2018-08-01

Marcin Burek: "Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i każdy zbiornik ma swoje tajemnice. Jeśli chodzi o łowienie w żwirowniach latem, trzymam się kilku podstawowych zasad. Pierwsza... "

Zapraszamy do lektury artykułu Marcin Burka, w którym opisuje swoje doświadczenia i patenty na letnie żwirownie. Jest to jedna z ciekawszych odmian łowisk, a na pewno trudnych i wymagających przygotowania. O tym właśnie przeczytacie w tym materiale.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Marcin? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Świat Suma 3/2018 - już dostępny!
2018-07-30

Mamy przyjemność zaprosić do czytania nowych artykułów w wydaniu Świat Suma 3/2018. To artykuły znanych i lubianych, pasjonatów wędkarstwa sumowego i spinningowego z Polski. Wśród nich możemy wymienić Piotra Boufała, Pawła Kusego, Kamila Zaczkiewicza i wielu innych. Okładkę nowego wydania zdobi Karol Lasota z Mikado Fishing Team.

Co w wydaniu 3/2018?

Wyprawa po króla
Pasiaki na urlopie
Pozyskiwanie i przetrzymywanie żywców
Ucieczka nad Wartę
Podwodny spławik z Mono
Mętnookie na zaporówce
Szwecja wiosną w letniej odsłonie
Walka z samym sobą w Delcie Rodanu
Przegląd rynku 3/2018

 

Artykuł
Mistrzostwa Europy Wschodniej
2018-07-30

Na przełomie maja i kwietnia na ukraińskim łowisku Krychevichi odbyły się zawody rangi Mistrzostwa Europy Wschodniej. Zapraszamy do lektury relacji, którą przygotował Paweł Krzemianowski. 

Na przełomie maja i kwietnia na ukraińskim łowisku Krychevichi odbyły się zawody rangi Mistrzostwa Europy Wschodniej. Zapraszamy do lektury relacji, którą przygotował Paweł Krzemianowski.

Fragment artykułu:
Nie każdemu będzie dane przeżyć ekstremalne łowienie w trybie szwajcarskiego zegarka, w dodatku z przyrodą i aurą, stojącą nieustannie w kontrze do człowieka. Jednak jeśli chcecie spróbować takiego wyzwania, oderwać się od rzeczywistości i powalczyć, jezioro Krychevichi i Mistrzostwa Europy Wschodniej są czymś dla was. 

Niejednokrotnie przygoda życia zaczyna się niewinnie i spontanicznie. Tak było i tym razem, kiedy przyjaciel z Ukrainy zadzwonił do mnie i zaproponował udział w zawodach rzutowych, które miały się odbyć na jeziorze Krychevichi na Ukrainie. Pomimo rangi, jaką miały te zawody, bo były to Mistrzostwa Europy Wschodniej według zasad federacji FIPSeD, dosyć długo musiał mnie namawiać na udział. Wiedziałem, z czym to się je, gdyż miałem okazję już niejednokrotnie podczas zawodów obserwować ukraińskie teamy karpiowe w akcji.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
Karpiowe upały
2018-07-28

Zapraszamy do lektury artykułu Przemka Wamberskiego. W tym numerze Przemek dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat letniego karpiowania. Gdzie szukać, jak nęcić ryby w ciepłej, a czasami wręcz gorącej wodzie.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
7x30+ wywiad z Krištofem Cudermanem
2018-07-27

Zapraszamy do lektury rozmowy z nietuzinkowym karpiarzem.  Krištof Cuderman regularnie łowi ogromne karpie i co najważniejsze w różnych wodach, w wielu państwach. Już w sierpniu będzie wędkował w Polsce, a tymczasem zapraszamy do lektury rozmowy, którą przeprowadził Jakub Dłubak. 

Krištof Cuderman – słoweński łowca okazów, który pomimo młodego wieku jest rekordzistą pod względem złowionych ryb o masie 30+. Mamy przyjemność zaprosić do lektury wywiadu.

Jesteście ciekawi całego wywiadu, który przygotował Kuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
(Nie)bezpieczne samotne zasiadki
2018-07-26

Mariusz Niedźwiecki: Samotność to nic złego, ma swój smaczek i zawsze jest dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Z doświadczenia jednak wiem, że wypad solo - zwłaszcza na wody publiczne - wymaga odpowiedniego przygotowania i dyscypliny, by nie stała nam się po prostu krzywda. 

Wielu z nas karpiowe zasiadki spędza w gronie przyjaciół czy rodziny, czasami jednak decydujemy się na samotny wyjazd. Mariusz w poniższym artykule opisuje jak przygotować się do takiego wypadu, jednak nie w kwestii sprzętu, a bezpieczeństwa.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Mariusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.  

Aktualności
Świat Karpia 4/2018 - PREMIERA
2018-07-23

Bądź eko i czytaj online, całkowicie ZA DARMO! Swoją premierę ma kolejne wydanie e-czasopisma Świat Karpia, a w nim 17 arcyciekawych artykułów poświęconych połowom karpi, amurów oraz technice method feeder. Zapraszamy!

Mamy przyjemność zaprosić do czytania nowych artykułów w wydaniu Świat Karpia 4/2018. To 17 bardzo ciekawych tematów autorstwa znanych i lubianych wędkarzy z Polski i zagranicy. Wśród nich możemy wymienić Mariusza Niedźwieckiego, Jakuba Dłubaka , Szymona Stasierskiego, Łukasza Lechowskiego, Przemka Wamberskiego, Pawła Krzemianowskiego, Adama Skrzypka i wielu innych. Okładkę nowego wydania zdobi Przemysław Pająk.

Co w wydaniu 4/2018?

 • (Nie)Bezpieczne samotne zasiadki
 • Lato na żwirowni
 • Tajemnice wielkich wód - cz.2
 • 7x30+ - wywiad z Kristofem Cudermanem
 • Siedem dni 
 • Letnie poszukiwania
 • Austriacka lekcja precyzji
 • Mistrzostwa Europy Wschodniej
 • Karpiowe upały
 • Pogoń za tlenem
 • Karpie w samo południe
 • Kolor a smak
 • Wakacyjny floating
 • Moje wędki do method feeder
 • Karpia z miasta
 • Złota rybka
 • Sałata
 • Przegląd rynku 4/2018
Zawody
Marcin Runowski - BIG FISH Letniego Spotkania ze Światem Karpia
2018-07-17

W dniach od 14 do 17 lipca na łowisku Gosławice odbywała się impreza, której organizatorem jest nasza redakcja. Choć miała przede wszystkim charakter spotkania, to wprowadziliśmy element rywalizacji, którą wygrał Marcin Runowski.  

W sobotę w południe odbyła się rejestracja i losowanie stanowisk, po posiłku drużyny rozjechały się na swoje stanowiska. Już pierwszego wieczora mieliśmy okazję ważyć pięknego karpia o masie 17,475 kg, którego złowił Karol Poniedziałek. Na przestrzeni kolejnych dni kolejny karpiarze łowili wspaniałe ryby przekraczające masę 20 kg.

Przed ostatnią nocą dostaliśmy sygnał od Marcina Runowskiego, który wyholował „Przemka”. Jest to jeden z największych karpi pływających w tej wodzie. Rano ekipa sędziowska nie miała już dużo pracy, choć kilka do tej pory bezrybnych stanowisk zostało odczarowanych.

Ostatecznie podczas dzisiejszego zakończenia Letniego Spotkania ze Światem Karpia nagrody za stanowiska od 1 do 5 odebrali:

1. Marcin Runowski, karp 28,70 kg
2. Sebastian Doktór, karp 24,750 kg
3. Jacek Wasik, karp 23,500 kg
4. Ryszard Iwański, 19,725 kg
5. Krzysztof Piechota, karp 18,125 kg

Jako organizatorzy dziękujemy za udział oraz sportowa postawę. Korzystając z okazji zapraszamy do udziału w kolejnych naszych imprezach oraz do zobaczenia nad wodą. Wszystkie zdjęcia złowionych ryb oraz fotorelację z wręczenia nagród możecie zobaczyć na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Aktualności
Łowcą czerwca został...
2018-07-12

Czas wyłonić zwycięzcę konkursu na łowcę miesiąca czerwca. Redakcja oraz sponsor konkursu nagrodził Piotr Kapelińskiego. Nagrodą dla łowcy miesiąca w czerwcu jest fotel karpiowy Prologic Daddy Long Chair, ufundowany przez firmę PROLOGIC - sponsora konkursu. Prosimy autora zdjęcia o kontakt z redakcją pod adresem e-mail: redakcja@swiatkarpia.com

Aktualności
Łowcą maja zostaje...
2018-06-15

W maju łowcą miesiąca został Grzegorz Wydmański, który dodał do galerii najładniejsze zdjęcie. Gratulujemy łowcy! Zdjęcie Grzegorza możecie zobaczyć w aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie na łowcę miesiąca czerwca - tym razem do wygrania jest fotel karpiowy Prologic Daddy Long Chair.

Grzegorz Wydmański wygrywa zestaw obiadowy Prologic Logicook Survivor. Prosimy autora o kontakt z redakcją.

Aktualności
Nabór zdjęć na łowcę czerwca
2018-06-15

Czas na łowcę miesiąca czerwca! Czekamy na Wasze zdjęcia, zwycięzca zostanie wyłoniony 5 lipca. Nagrodą jest fotel Prologic Daddy Long.

W czerwcu, nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji zdjęcia z karpiami i amurami złowionymi w 2018 roku. W konkursie biorą udział karpie i amury powyżej 7 kg - redakcja w przypadku podejrzenia nadużycia ma prawo oszacować na podstawie zdjęcia, wagę złowionej ryby. Zwycięzcę wyłoni redakcja wraz ze sponsorem konkursu, będzie się liczyć najładniejsze zdjęcie.

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

Artykuł
Dzikie wyzwanie - Marcin Burek
2018-06-10

Karpiowanie w dzikich jeziorach to dla mnie największe wędkarskie wyzwanie. Ta niepewność i niewiadoma, czy gdzieś w głębinach czai się karp, który może okazać się rybą życia.

Jesteście ciekawi całego artykułu, Marcina Burka? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ