Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Aktualności
Świat Suma 1/2019 - już jest dostępny!
2019-01-17

Zapraszamy do lektury nowego wydania e – magazynu Świat Suma. Jest to pierwszy z 6 numerów, które ukażą się w tym roku.

W bieżącym wydaniu znajdziecie teksty następujących autorów:

 • Marek Gackowski
 • Karolina Błaszczak
 • Kamil Zaczkiewicz
 • Piotr Boufał
 • Rafał Stasiak
 • Paweł Kusy
 • Wojciech Andrzejak

Na koniec jak w każdym numerze zamieściliśmy redakcyjny „Przegląd rynku”.

Świat Suma 2/2019 ukaże się już w marcu, a kolejne wydania w maju, lipcu, wrześniu i listopadzie.

Aktualności
Premiera - Świat Karpia 6/2018
2018-11-22

Ostatnie tegoroczne e-wydanie Świat Karpia wjechało na Wasze smartfony... Na okładce gości tym razem Andrzej Grygorowicz z pięknym karpiem o wadze ponad 41 kg. Do niedawna największym karpiem złowionym przez Polaka!

W nowym wydaniu 6/2018 znajdziecie 12 bardzo ciekawych artykułów, mamy odczucie, że to najlepsze - pod kątem wartości merytorycznej i obsady - tegoroczne wydanie, ale ocenicie to sami. Na wszystkich aktywnych czytelników, którzy mają założone konto w aplikacji, czeka KONKURS organizowany wspólnie z firmą DAIWA z okazji jej 60-lecia na rynkach światowych! Do wygrania 4 kołowrotki, torby, piórniki i inne kuferki. Nagradzamy 6 osób! Szukajcie konkursu i odpowiadajcie na pytanie :) 

W wydaniu znajdziecie takie artykuły:

 • Jak dobrać karpiową przynętę - Mariusz Niedźwiecki
 • Bałkańskie 41,44 kg Andrzeja Grygorowicza - wywiad przeprowadzony przez Jakuba Dłubaka
 • Dziki karp - Paweł Krzemianowski
 • Karpie z głębin - Marcin Burek
 • Jesienne podchody - Norbert Regulski
 • Zagadki zimnej wody - Łukasz Lechowski
 • Złociste karpie i jesienna integracja - Przemysław Pająk
 • Trzy pory roku nad Soliną - Paweł Popowicz
 • Pociągiem na karpie 2 - cz.2 - Tomasz Mulka
 • Blanked again - Dawid Starzyk
 • Amurowe jesienne ostatki w rzece - Przemysław Wamberski
 • Co tutaj pływa? Testujemy nowe łowisko - Rafał Stasiak
 • Przegląd rynku, czyli nowości 2019!
Aktualności
Premiera - Świat Suma 4/2018
2018-10-31

Ostatnie tegoroczne wydanie Świata Suma zostało właśnie opublikowane! Zachęcamy do bezpłatnego czytania nowego numeru oraz pobierania aplikacji mobilnej. Dla naszych czytelników wielka niespodzianka... 

...otóż w przyszłym roku Świat Suma ukazywał się będzie co dwa miesiące, czyli w ciągu roku opublikowanych zostanie 6 wydań! Ta informacja - mamy nadzieję - Was ucieszy! Tymczasem zobaczcie co przygotowali dla Was nasi autorzy w ostatnim tegorocznym wydaniu Świat Suma 4/2018.

Ponownie znajdziecie w nim artykuły pasjonatów wędkarstwa sumowego i spinningowego z Polski. Wśród nich możemy wymienić Piotra Boufała, Kamila Zaczkiewicza, Karola Lasotę i innych. Okładkę nowego wydania zdobi Piotr Boufał z Mad Cat.

Co w wydaniu 4/2018?

 • Cały rok z garbusami
 • Sumowy raport znad Odry
 • Delta Rodanu
 • Późnojesienne rapowanie
 • Przegląd woblerów sumowych do trollingu
 • Jesienne sumy
 • Przechytrzyć wąsatego
 • Przegląd rynku 4/2018
Aktualności
Świat Karpia 5/2018
2018-09-21

Nareszcie przyszedł długo oczekiwany czas premiery przedostatniego w tym roku numeru e–magazynu Świat Karpia. Jak zawsze znajdziecie w nim wiele interesujących artykułów zarówno dobrze znanych jak i nowych autorów. 

Na okładce zobaczycie Marcina Burka, który w tekście pod tytułem „Leadery krok po kroku” przeprowadzi Was przez sztukę przygotowywanie i wiązania leaderów. Następny warty uwagi tekst to „Jesienne aklimatyzacje” Łukasza Lechowskiego. Temat jak najbardziej na czasie, bo już za kilka dni przywitamy tę piękną, złocistą porę roku. Jak wówczas dobrać się do Cyprinusów? Zachęcamy do lektury tekstu Łukasza. Kulki, kukurydza, a może orzech tygrysi? No właśnie z tym ostatnim bywa coraz ciężej, a to za sprawą wprowadzanych na niektórych łowiskach zakazów ich stosowania. Swoje przemyślenia w tym temacie oraz krótki przepis jak przygotować „tygrysy” przedstawi Jakub Dłubak.

Na okładce zobaczycie Marcina Burka, który w tekście pod tytułem „Leadery krok po kroku” przeprowadzi Was przez sztukę przygotowywanie i wiązania leaderów. Następny warty uwagi tekst to „Jesienne aklimatyzacje” Łukasza Lechowskiego. Temat jak najbardziej na czasie, bo już za kilka dni przywitamy tę piękną, złocistą porę roku. Jak wówczas dobrać się do Cyprinusów? Zachęcamy do lektury tekstu Łukasza. Kulki, kukurydza, a może orzech tygrysi? No właśnie z tym ostatnim bywa coraz ciężej, a to za sprawą wprowadzanych na niektórych łowiskach zakazów ich stosowania. Swoje przemyślenia w tym temacie oraz krótki przepis jak przygotować „tygrysy” przedstawi Jakub Dłubak.

W bieżącym numerze znajdziecie teksty następujących autorów: 
Przemek Pająk, Norbert Regulski, Paweł Kokoszka, Łukasz Lechowski, Przemek Wamberski, Marcin Burek, Paweł Krzemianowski, Kasia Kozłowska, Szymon Stasierski, Paweł Popowicz, Andrzej Jurek i Jakub Dłubak.

Oczywiście nie zabraknie informacji o nowościach sprzętowych.

 Zachęcamy do lektury piątego w tym roku wydania e-magazynu Świat Karpia.

Artykuł
Karpie w samo południe
2018-09-17

Norbert Regulski w swoim najnowszym tekście zabiera nas nad wodę w iście westernowym stylu - „w samo południe”. Co autor artykułu ma na myśli? Sprawdźcie sami. 

Wielu z nas upalne dni woli spędzić w namiocie lub chowając się przed słońcem w oczekiwaniu wieczora, nocki czy poranka. Często w środku dnia trudno o jakiekolwiek brania. Jednak czy aby na pewno?

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Norbert? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
Austriacka lekcja precyzji
2018-09-15

„Austriacka lekcja precyzji” - to tytuł nowego artykułu, który przygotował Szymon Stasierski. W tekście przeczytacie o tym jak nie poddawać się, póki piłka w grze, a właściwie zestawy w wodzie. 

Każdy z nas ma swoje nawyki, przyzwyczajenia i złote przynęty. Czasem jednak należy je odrzucić i trochę pokombinować. O tego typu lekcji pokory przeczytacie w artykule Szymona.

Jesteście ciekawi całego artykułu Szymona? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Moje wędki do method feeder
2018-09-14

Dobre przygotowanie do zawodów to podstawa sukcesu. Jednak oprócz przynęt i zanęt należy zadbać o odpowiedni dla danej metody i łowiska sprzęt. O tym właśnie przeczytacie w artykule Adama Skrzypka. 

Adam Skrzypek to wędkarz, który od wielu lat startuje w zawodach wysokiej rangi. W poniższym artykule postanowił podzielić się z Czytelnikami wiedzą na temat doboru wędziska pod kątem różnych łowisk i imprez.

Jesteście ciekawi całego artykułu Adama? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
Karpie z miasta
2018-09-12

Zachęcamy do lektury artykułu Andrzeja Jurka, w którym opisuje jedno z bydgoskich łowisk. „Balaton”, bo o nim mowa to mała kilkuhektarowa woda, który może skrywać prawdziwe okazy. 

Jesteście ciekawi całego artykułu Andrzeja? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
Wakacyjny floating
2018-09-10

Łowienie karpi z powierzchni staje ostatnio coraz popularniejsze. Paweł Kokoszka postanowił podzielić się z Czytelnikami kilkoma swoimi spostrzeżeniami na temat tego typu karpiowania. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.  

Artykuł
Letnie poszukiwania
2018-09-08

Choć wakacje nieubłaganie dobiega końca, to lato potrwa jeszcze około miesiąca. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym Jakub Dłubak opisuje swoje patenty i sposoby na przechytrzenie letnich karpi. 

Różne zestawy, przynęty, czy miejsca. To wszystko i wiele więcej ma znaczenie podczas zasiadek w różnych porach roku. W okresie letnim Kuba stawia na większe haki oraz przynęty. A jakie? Tego dowiecie się z lektury artykułu.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.  

Artykuł
Pogoń za tlenem
2018-09-06

Paweł Popowicz przyzwyczaił nas do świetnych i przemyślanych artykułów. Dzisiaj zapraszamy do lektury materiału pod tytułem „Pogoń za tlenem”. 

Tlen jest niezbędny do życia wszystkim żyjącym istotom, czy to ludziom, czy zwierzętom lądowym czy wodnym. W tej sytuacji jeśli zaczyna go brakować sytuacja związana z życiem, czy aktywnościom drastycznie się zmienia.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

Artykuł
Siedem dni Przemka Pająka
2018-09-04

Siedem dni to dość dużo czasu na dobrą zasiadkę. Jeśli dodatkowo mamy możliwość wcześniejszego zaplanowania wyprawy, jej przebiegu i wyboru stanowiska to istnieje realna szansa na „grubą rybę”. 

Przemek Pająk wiosną tego roku wraz z Robertem Rakowiczem wybrał się na tygodniową zasiadkę nad łowisko Gosławice. W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy relację Roberta, dzisiaj zapraszamy do lektury tekstu Przemka.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Karolina i mętnookie wampiry
2018-08-09

Gdyby spytać spiningistów na co polują, to większość pewnie odpowie „szczupak”, czasem „okoń. Jednak są i tacy, który zakochali się w „mętnookich”.]

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała dla Was Karolina? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Ucieczka nad Wartę
2018-08-08

W tym roku mieliśmy już okazję gościć na naszych łamach Rafała Stasiaka. Wówczas relacjonował swoją amazońską wyprawę. Tym razem prezentuje uroki naszej rodzimej Warty.

Rafał jak sam o sobie pisze jest mieszkańcem Poznania, który każdą wolną chwilę stara się uciec z miasta i ruszyć na łono natury. W tym celu bardzo często wybiera Wartę i właśnie o niej będzie poniższy artykuł.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Rafał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Tajemnice wielkich wód
2018-08-07

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu pod tytułem „Tajemnice wielkich wód”. Łukasz Lechowski dzieli się w nim swoimi doświadczeniami w kwestii wytypowania i nęcenia miejscówki na łowiskach, których powierzchnia wynosi kilkaset hektarów. 

Łukasz już kilka razy na łamach naszego czasopisma poruszał temat wędkowania w dużych zaporówkach. Jest to niewątpliwie trudna sztuka, która wymaga czasu, poświęcenia i cierpliwości. Jednak przechytrzone tam ryby potrafią wynagrodzić wszystko.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ