Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Zimowych pstrągów czas
2018-01-30

Jak w każdym tygodniu teraz będzie kilka słów o rzecznych drapieżnikach. Zapraszamy do lektury artykułu Kamila Zaczkiewicza, który podjął się tematu zimowych polowań na pstrągi. Artykuł Kamila możecie przeczytać w najnowszym wydaniu Świata Suma. Autor opisuje przygotowania do pstrągowych łowów oraz kilka trików jak je podejść.

 Jesteście ciekawi całego artykułu Kamila? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Z nurtem rzeki
2018-01-30

Rzeka to wymagający przeciwnik, jednak Przemek Wamberski często stawia jej wyzwanie. W aktualnym numerze naszego magazynu podsumowuje miniony sezon. Z jakimi efektami i nauką na przyszłość? Przemek to częsty bywalec dolnośląskich rzek, o czym mieliśmy okazję już wiele razy przeczytać. W tym materiale bierze pod lupę ubiegły rok i opisuje swoje sukcesy, porażki oraz srogie lekcje jakie dostał nad wodą.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Przemek? Zapraszamy do aplikacji, gdzie znajdziecie wszystkie wydania magazynu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Feeder w zimne miesiące
2018-01-29

Marcin Cichosz jak wielu z nas nie potrafi rozstać się z wędkowaniem na okres zimy. W związku z tym zmodyfikował swoje zestawy i z sukcesami łowi przez niemal cały rok. Marcin w artykule opisuje zestawy, rodzaje podajników oraz przynęty, które stosuje w zimnych miesiącach. Zachęcamy do lektury tego bardzo ciekawego tekstu. Jesteście ciekawi całego artykułu Marcina? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Jak łowić te duże?
2018-01-26

Karpiowanie to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin wędkarstwa. Coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z łowieniem karpi i już po kilku zasiadkach marzy o złowieniu prawdziwego okazu, czyli ryby ważącej powyżej 20 kilogramów. - zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu Mariusza Niedźwieckiego w nowym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Sumowa wiosna
2018-01-26

Wiosna to najprawdopodobniej najpiękniejszy okres w całym roku. Wszystko budzi się do życia. Rośliny zaczynają kwitnąć, ptaki zaczynają wracać z ciepłych krajów i coraz częściej słychać najpiękniejszy ze wszystkich dźwięków, czyli klangor żurawi. To wszystko zwiastuje rychłe nadejście wiosny i zbliżający się wielkimi krokami sezon sumowy. - wszystko o wiośnie w swoim artykule zawarł Albert Chojnacki, znajdziecie go w wydaniu 1/2018 Świata Suma.

Aktualności
Dostępna aktualizacja
2018-01-24

W sklepie Google Play dla Android oraz App Store dla iOS dostępna jest już nowa wersja aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". W nowej wersji poprawiono stabilność aplikacji, wyeliminowano większość błędów krytycznych wyświetlanych użytkownikom, dodano filtr Łowiska zagraniczne, dodano w galerii łowców filtr wagowy oraz poprawiono kilka funkcjonalności poprawiających działanie aplikacji. Prosimy o zaktualizowanie aplikacji, wystarczy wejść do sklepu App Store lub Google Play, odszukać aplikację i kliknąć przycisk AKTUALIZUJ.

Porada
Sumy z płytkiej wody
2018-01-24

Zapewne wielu z was zadało sobie kiedyś pytanie, czy warto zapolować na wąsacze w niezbyt głębokich, zupełnie niepachnących sumem zbiornikach. Sam stanąłem kiedyś przed podobnym dylematem. Postanowiłem jednak spróbować i przekonałem się, że nie warto lekceważyć ukrytego potencjału płytkiej, niepozornej wody. - pisze Grzegorz Szafir w swoim najnowszym artykule w Świat Suma 1/2018.

Aktualności
Świat Suma 1/2018 już dostępny
2018-01-22

Dostępne jest już nowe wydanie czasopisma Świat Suma 1/2018. W aktualnym wydaniu znajdziecie ciekawe artykuły dla sumiarzy i spinningistów. W wydaniu piszą m.in. Wojciech Andrzejak, Marcin Wieczorek, Kamil Żaczkiewicz, Grzegorz Szafir i inni. E-czasopismo możecie czytać bezpłatnie poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" oraz przez czytnik internetowy www.wydawnictwoaspromedia.com

Film
Nowy film - Moja karpiowa droga
2018-01-21

Wcześniej mogliście zobaczyć trailer nowego filmu z Szymonem Stasierskim, który został nagrany przy współpracy z firmą JRC, dzisiaj oddajemy Wam pełną wersję filmu.

Zimowe karpiowanie to wyzwanie dla karpiarzy, którzy szukają czegoś innego, ekscytującego, co pozwoli spełnić swoje marzenia łącznie ze złowieniem swojego życiowego rekordu. Z rekordów słynie Jezioro Rybnickie, ciepłe kanały w Koninie nie do końca. Zazwyczaj łowione są tam nieduże karpie, ale czym byłoby wędkarstwo gdyby nie nadzieja złowienia tych największych przed każdą zasiadką... Czy można miło spędzić czas nie łowiąc karpi po kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów? Można. Zobaczcie film nagrany na ciepłym kanale w Koninie. W filmie występuje Szymon Stasierski oraz gościnnie Dawid Zimniak. Film możecie obejrzeć w zakładce FILMY lub na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Aktualności
Świat Suma 1/2018 już w poniedziałek
2018-01-19

W najbliższy poniedziałek premiera nowego wydania Świata Suma 1/2018. W nim sporo o sumach, ale również miłośnicy spinningu znajdą coś dla siebie. Okładkę pierwszego wydania zdobi Asia Szymańska... zatem zapraszamy w poniedziałek do zakładki Świat Suma.

Artykuł
Anatomia zasiadki
2018-01-18

Piąty dzień mojej zasiadki dobiega końca. Po raz kolejny wypad nad Solinę nie przyniósł mi upragnionego brania. No cóż, zdarza się, przecież nieraz wracałem z wody o kiju. Ale zaraz... Czy na pewno moja zasiadka była bezowocna? Czy ten wyjazd na karpie był kolejną z rzędu porażką? No właśnie, ciekaw jestem, ilu z was po nieudanej wyprawie na ryby uważa, że znalazło się na przegranej pozycji. Czy tak naprawdę każda nasza wyprawa bez ryby jest dla nas porażką? A może powinniśmy spojrzeć na to w nieco innej, szerszej perspektywie? Chciałbym was przekonać, że taki tok myślenia ma sens i powinniśmy każdą, nawet bezrybną wyprawę starać się analizować. Przeczytajcie cały artykuł Pawła Popowicza w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018 w aplikacji mobilnej lub przez www.wydawnictwoaspromedia.com

Aktualności
Dodaj zdjęcia i wygraj
2018-01-17

Zgodnie z obietnicą, startujemy z konkursem, który potrwa aż do końca tego roku! Co miesiąc ktoś z Was będzie miał szansę zgarnąć świetną nagrodę ufundowaną przez firmę Prologic i Okuma. Poznajcie więcej szczegółów.  

Aplikacja mobilna „Wydawnictwo AS PRO MEDIA” umożliwia użytkownikom publikację zdjęć ze złowionymi rybami - karpiami, amurami oraz innymi gatunkami, poprzez aplikację mobilną, którą można pobrać ze sklepu AppStore oraz Google Play, a także poprzez czytnik internetowy dostępny pod adresem www.wydawnictwoaspromedia.com. My przygotowaliśmy konkurs właśnie dla karpiarzy!

Kto wygra?
Co miesiąc nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji najwięcej zdjęć ze złowionymi rybami – karpiami i amurami. Nie oceniamy wagi, gdyż każda, nawet najmniejsza ryba zasługuje na uznanie. Łowisz dużo ryb? Prawdopodobnie wygrasz...

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

 

ZACZYNAMY!
Łowca miesiąca – STYCZEŃ

Nagrodą dla łowcy miesiąca w styczniu są DWA kołowrotki OKUMA CUSTOM BLACK 80 ufundowane przez firmę OKUMA - sponsora konkursu. Termin publikacji zdjęć na łowcę miesiąca stycznia mija 31 stycznia o godzinie 23:59. Zwycięzca zostanie wyłoniony 5 lutego.

 

Film
Trailer - Przystanek ciepłe kanały Konin.
2018-01-16

Prezentujemy zapowiedź filmu karpiowego z udziałem Szymona Stasierskiego, tym razem zimowe karpiowanie na ciepłych kanałach w Wielkopolsce. Za kilka dni opublikujemy pełny film z tej wyprawy. Z pewnością poczujecie klimat zimowego karpiowania, a o to właśnie chodzi. Tymczasem zobaczcie krótką zapowiedź tego, co Was czeka! Trailer zobaczcie w module Filmy wędkarskie lub na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Artykuł
Tylko dla bogatych?
2018-01-15

Często zastanawiam się, co jest w życiu najważniejsze? Pieniądze, rzeczy materialne, chęć posiadania, a może coś zupełnie innego? Odnalezienie w sobie szczęścia i radości z każdej chwili, świadomość, że żyjemy pełnią życia, posiadamy wspomnienia, które będą z nami na dobre i na złe? Każdy z nas inaczej rozumie szczęście. Ja czuję się szczęśliwy podczas karpiowania. Możliwość obcowania z przyrodą, czas na przemyślenia, refleksje, chwila oddechu, ucieczka od rzeczywistości, podziwianie wschodów i zachodów słońca, piękne ryby, którym zwracam wolność, emocje, które ciężko opisać słowami - w tym tkwi całe piękno tego hobby. Czy karpiowanie jest drogie i wymaga poświęceń? Może to rozrywka – jak się słyszy - tylko dla ludzi bogatych, posiadających dużo czasu i pieniędzy? - jak jest naprawdę przeczytajcie w artykule Mariusza Sadowskiego w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Porada
Rzeczne sumy
2018-01-14

Jeżeli w bliskim sąsiedztwie koryta lub w nim samym znajdują się przeszkody wodne lub dno jest zróżnicowane, a nieopodal płytkie blaty, to możemy być prawie pewni, że zasiedla to miejsce niejeden wąsacz. Na niektórych zbiornikach można liczyć na filary dużych mostów. Osadzone w dnie starego koryta tworzą idealne, dzienne stanowiska sumów. Dla łowiących z brzegu wędkowanie w korycie może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza umieszczenie w odpowiednim miejscu przynęty. Należy wtedy wybrać stanowisko najbliżej sąsiadujące z korytem lub zaopatrzyć się w niewielki ponton, by móc wywieźć zestaw. Jeżeli takim nie dysponujemy, to aby zwiększyć swoją szansę na spotkanie z wąsalem, dobrym rozwiązaniem będzie nocne wędkowanie. Sumy w tym czasie opuszczają dzienne ostoje i kierują się w stronę brzegów.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ