Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Sumowy spinning jest bezkonkurencyjny
2019-05-25

W życiu często musimy podejmować ważne decyzje. Nie inaczej jest w przypadku połowu sumów – wybór odpowiedniej metody to klucz do złowienia potężnego okazu. Lepiej łowić stacjonarnie z brzegu. A może zdecydować się na spinning? Przeanalizujmy każdą z tych opcji.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Benjamin? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Tymczasem w centrum miasta
2019-05-24

Nigdy nie myślałem, że w centrum miasta będę szukał dużych karpi. Całe życie mocno uciekałem od śródmiejskich bajor, tworzonych na potrzeby rekreacyjne, na rzecz odległych, pozamiejskich, dzikich miejsc. Z dala od ludzi, gdzie w pełni mogłem się relaksować i cieszyć pięknem otaczającej mnie natury. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Jakub? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Z methodą na lina
2019-05-22

Wiele słów przelano na papier, opisując sposoby połowu i zachowania się tej ryby. Ja przedstawię wam dzisiaj moje dwie ulubione metody połowu naszego bohatera, który jest bardzo ostrożny, a przez co trudny do złowienia. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Artur? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Powrót nad rzekę
2019-05-20

Każdy z nas, karpiarzy, ma swoją ulubioną wodę, do której wraca co roku, niczym bocian do ukochanego gniazda po zimowej przerwie. Większości dlatego, że ma do niej duży sentyment lub dla niej respekt. Czynników może być wiele, jak wielu jest nas, wędkarzy. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Pop-upowe patenty
2019-05-16

Łowienie karpi na pozór wygląda dość prosto. Wędka, kołowrotek, żyłka, plecionka przyponowa, hak, a na końcu oczywiście kulka proteinowa. Według mnie najważniejszą rolę w tej całej układance pełni właśnie ostatni odcinek, czyli prezentacja naszej przynęty. Tym razem opowiem wam o moich ulubionych patentach podczas łowienia na pop-upy. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Zaufać sobie
2019-05-14

Gdy czytacie ten tekst, sezon trwa w najlepsze. Wielu z was postawiło sobie jasne cele do zrealizowania. Większość zapewne chce złowić swoje PB, czyli osobisty rekord. Warto jednak się zastanowić nad jedynym, najważniejszym celem. Jakim? Czerpaniem radości z tego, co robimy. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Z PVA czy bez?
2019-05-12

Stosowanie woreczków PVA stało się nawykiem wielu karpiarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to najlepszy sposób punktowego nęcenia. Woreczki, siateczki, taśmy, nicie, pianki – jednak wszystkie z nich posiadają swoje wady i zalety.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Nie bój się zimnej wody!
2019-05-10

Pomimo, że jesteśmy już po majówce to na wielu łowiskach nadal temperatury przypominają te wczesnowiosenne. W związku z tym postanowiłem przeanalizować kilka ostatnich lat i w oparciu o te obserwacje powstał poniższy artykuł o wiosennych, a czasem wczesnowiosennych karpiach. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Świat Suma 3/2019 - PREMIERA
2019-05-09

Dostępne jest już majowe wydanie e-czasopisma Świat Suma 3/2019, a w nim artykuły znanych i lubianych, pasjonatów wędkarstwa sumowego i spinningowego. Wśród nich możemy wymienić Piotra Boufała, Karolinę Błaszczak, Kamila Zaczkiewicza i wielu innych. Na okładce nowego wydania Benjamin Gründer z Black Cat Team.

E-czasopismo możecie czytać bezpłatnie poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" oraz przez czytnik internetowy www.wydawnictwoaspromedia.com

Oto pełna lista artykułów:

Sumowy spinning jest bezkonkurencyjny - Benjamin Gründer
Muchowe szczupaki - Wojciech Jabłonowski
Tłoczny początek - Marek Gackowski
Ebro 2018 - Karolina Błaszczak
Nowa woda - jak ją rozgryźć? - Paweł Kusy
Gdy czas goni nas - Piotr Bryling
Torpedy z tafli - Kamil Zaczkiewicz
Odrzańska gra w zespole - Piotr Boufał
Przegląd rynku 3/2019

Aktualności
Świat Karpia 5/2019 - premiera
2019-05-08

Miło nam zapowiedzieć piąty tegoroczny numer Świata Karpia. Wydanie jest naszpikowane świetnymi tekstami, zarówno nowych jak i dobrze znanych autorów. W tym wydaniu bardzo wiele miejsca poświęciliśmy na okres częstych zmian pogody i temperatur, które często potrafią namieszać.

Świat Karpia nr 29 od dzisiaj jest dostępny w naszej aplikacji. Jednak po kolei, na okładce możecie zobaczyć Przemka Pająka z pięknym lustrzeniem z nowego polskiego łowiska Missisipi. Jest to również artykuł, którym otwieramy to wydania. Kolejni autorzy to: Łukasz Lechowski, Przemek Wamberski, Michał Bloch, Kasia Kozłowska oraz dwaj debiutujący na naszych łamach autorzy - Jakub Pustuła i Łukasz Kruczek.

Artykuł
Znasz dobrze method feeder?
2019-04-19

Wędkarstwo karpiowe cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. W Polsce jest bardzo dużo wielbicieli tej dyscypliny. Choć method feeder jest jedną z metod jej połowu, to – moim zdaniem - nie jest jeszcze bardzo popularna w naszym kraju. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Artur? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Wiosenne starorzecze
2019-04-17

Wiosna to czas, na który każdy czeka z utęsknieniem. Budząca się przyroda daje znak, że już czas na rozpoczęcie sezonu. Dla mnie znakiem wiosny są śpiewające ptaki, kwitnące drzewa i karpiarz stojący nad brzegiem swego jeziora, który obserwuje zbiornik i szuka pierwszych oznak żerowania ryb. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Norbert? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Czy kulka musi pachnieć? cz. 2
2019-04-15

Aby uzyskać atrakcyjną przynętę, musimy pamiętać o odpowiednim skomponowaniu miksu. Każdy pewnie ma swoje sprawdzone przepisy i jeśli są one skuteczne, nie warto ich zmieniać. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Mariusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Powtórka z rozrywki
2019-04-12

Zawsze planuję swoje wyjazdy na karpie z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza te tygodniowe, gdyż urlopu w ciągu roku nie mam za wiele. Już rok wcześniej przewidziałem dwie tygodniowe zasiadki nad łowiskiem Gosławice. Z jakim efektem?

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Tomek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Dzień dobry, wiosno!
2019-04-10

Od 21 marca mamy kalendarzową wiosnę. Czy to właśnie wtedy należy wyruszyć na karpie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule Łukasza Lechowskiego. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ