Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Porada
Wędkowanie na płytkiej wodzie
2017-12-07

Dobrze sprawdzają się zestawy fluorocarbonowe, które są mało widoczne. Warto również zastosować mniejszą przynętę, która będzie bardziej naturalna dla karpia. Łączenie kulki tonącej z pływającą, samej tonącej czy pływającej, nie ma aż takiego znaczenia. Ważne aby przynętę dostosować do dna lub preferencji na danej wodzie. Przy nęceniu musimy polegać bardziej na naturze niż na bogatym nęceniu, ponieważ z płytkiego miejsca brania będą pojedyncze i okresowe - mniejsza szansa na żerowanie jednocześnie większego stada karpi, dlatego kilka garści pelletu i kulek wystarczy.

Porada
Jakie haki do line alignera?
2017-12-07

 

Najlepsze są takie, które posiadają krótki lub średniej długości trzonek, szeroki łuk kolankowy oraz proste lub lekko zagięte (15-20 stopni) do wewnątrz oczko.

 

Porada
Łowienie w rzece - żyłka czy plecionka?
2017-12-07

Najczęściej stosuje się żyłkę jako linkę główną o średnicy 0,35 – 0,40 mm, która jest odporna na ścieranie i jest mało rozciągliwa, ponieważ dno w rzece jest najczęściej piaszczysto – kamieniste, a żyłka jest narażona na kłęby traw i chaszczy. Plecionka jest gorszym wyborem ze względu na uciąg wody i płynące w niej glony, szczątki roślin.

Porada
Kiedy łowić amury?
2017-12-07

Najlepsza porą roku jest wiosna, a dokładniej od początku maja, kiedy woda jest już dobrze nagrzana. Temperatura musi osiągnąć ok. 15-17 stopni C. Na początku sezonu można liczyć na lepsze brania amurów, gdyż zbiorniki nie obfitują jeszcze w bujną roślinność, dlatego nasza przynęta może się okazać atrakcyjnym kąskiem.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ