Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Aktualności
Nowa wersja aplikacji Android
2017-12-22

Kilka dni temu wypuściliśmy aktualizację do aplikacji mobilnej WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. Nowa wersja aplikacji została udoskonalona oraz wprowadzono kilka znaczących poprawek. W sklepie Google Play - Android, dostępna jest już wersja aplikacji 1.09. Prosimy o zaktualizowanie aplikacji do tej wersji. Poprawiono w niej:

- Dodanie powiadomień o nowych treściach w aplikacji
- Możliwość pobrania aktualnych danych w menu głównym/galerii łowców/aktualnościach poprzez ruch palcem "w dół" (scroll w dół)
- Dodanie grafiki startowej po wznowieniu aplikacji
- Poprawione wyświetlanie komentarzy w artykułach/galerii łowców
- Poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników

Artykuł
Karpie z wyrobisk pożwirowych
2017-12-21

"Wraz z nadejściem pierwszych chłodów na płytkich zbiornikach szybko spada temperatura wody. Karpie pływają coraz wolniej, zmienia się ich metabolizm. W tym samym czasie na głębokich żwirowniach karpie rozpoczynają żerowanie." - zapraszamy do przeczytania całego artykułu Szymona Stasierskiego, w wydaniu 6/2017 Świat Karpia.

Aktualności
Nowe wydanie Świat Suma 4/2017
2017-12-21

Niezmiernie miło nam jest Was poinformować, że od jutra w całej Polsce będzie dostępny czwarty numer naszej gazety. Poruszyliśmy wiele ciekawych zagadnień i spraw związanych z naszym ukochanym królem. Oczami wyobraźni wyruszycie w podróż po "Szybkiej Odrze bez tajemnic" Piotra Boufała, czy "Aktywnie po Padzie" Wojcha Andrzejaka. Nawiązując do metod aktywnych, Marcin Wieczorek w swoim artykule o verticalu porusza bardzo ważne sprawy w dość nietuzinkowym stylu. Oczywiście to tylko rąbek tajemnicy tego, co Was czeka w tym numerze! Pozostaje nam tylko życzyć Wam dobrej lektury i chwili relaksu w tym chłodnym, październikowo-listopadowym okresie. Teraz możecie najnowsze wydanie przeczytać w aplikacji mobilnej "Wydawnictwo AS PRO MEDIA".

Porada
Jak wydłużyć rzut
2017-12-20

Chcąc wydłużyć rzut warto najpierw wykonać 1-2 delikatne rzuty, aby namoczyć żyłkę. Następnie ustalamy zwis od zestawu do szczytówki – trochę mniej niż 1 skład wędziska. Po czym bierzemy wymach i zwalniamy żyłkę. Najlepiej, jeśli następuje to w okolicach kąta 45 stopni. Wówczas zestaw ma największe szanse daleko polecieć.

Porada
Występowanie sumów w Polsce
2017-12-18

Sumy występują w większości rzek i zbiorników w Polsce. Piękne okazy można spotkać w Wiśle, Odrze i Bugu. Zaś wśród zaporówek niekwestionowany prym wiedzie Zbiornik Elektrowni Rybnik, skąd pochodzi aktualny (oraz wcześniejszy) rekord Polski.

Aktualności
Premiera e-czasopism
2017-12-17

Dziś, właśnie w tej chwili premierowo po raz pierwszy oddajemy do Waszych rąk aplikację mobilną i internetową WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. Z jej pomocą będziecie mogli buszować po Świecie Karpia i Suma zupełnie za darmo. Od dziś już zawsze każde nowe wydanie czasopisma będzie „e-” i otrzymacie na swoje smartfony czy tablety zupełnie gratis. Wystarczy zainstalować aplikację i cieszyć się ze wszystkich jej możliwości.

W przyszłym roku na rynku znajdzie się 6 premierowych wydań Świata Karpia, a w każdym z nich 22 artykuły napisane przez znanych Wam autorów. Dla miłośników dużych wąsaczy przewidzieliśmy 4 wydania Świata Suma, a w każdym minimum 14 artykułów. Wszystkie nowe wydania znajdą się na Waszych smartfonach zupełnie za darmo.

Aplikację można pobrać z oficjalnych stron Google Play i App Store. Wystarczy wpisać – Wydawnictwo AS PRO MEDIA.

Jako wydawnictwo chcemy, by trafiały do Was merytorycznie tylko najlepsze teksty. Przekonacie się, że artykuł od dziś to nie tylko tekst pisany, ale także zapis video najważniejszych momentów opisywanej zasiadki. Oddajemy do Waszych rąk narzędzie bogate w niezwykle szeroki wachlarz możliwości, które jesteśmy przekonani będziecie dla siebie sukcesywnie odkrywać.

Świat Karpia i Świat Suma to od dziś wydawnictwa cyfrowe. Czytać będziecie je mogli będąc nawet poza zasięgiem Internetu. Wszędzie tam gdzie tylko zechcecie. Wystarczy smartfon, tablet lub domowy komputer i bezpłatna aplikacja, która premierę ma właśnie dzisiaj.

Porada
Łowienie karpi pod wyspami
2017-12-07

Łowiąc pod wyspą należy zwrócić szczególną uwagę na temperaturę wody w poszczególnych porach roku oraz dnia. Najlepsze wyniki łowienia występują wiosną oraz latem. Wiosną temperatura zbiornika powoli wzrasta, najszybciej nagrzewają się płytsze rejony wody przy wyspach. Tam właśnie pojawiają się karpie. Po słonecznym dniu na brania możemy liczyć wieczorami oraz w nocy. Karpie wędrują w okolice wysp w celu poszukiwania naturalnego pokarmu. Latem chłodniejsze nocki będą schładzały płytsze rejony wody, wówczas możemy liczyć na brania. Dodatkowo naturalnym żywicielem karpi latem będą larwy komarów, które upodobały sobie zacienione przybrzeża. Jesienią karpie przenoszą się na głębsze partie zbiornika, dlatego okolice wysp nie są dobrą miejscówką.

Porada
Czy preparat antyseptyczny jest potrzebny?
2017-12-07

Wiele czynników zewnętrznych może spowodować zakażenie ryb i ich przewlekłe choroby, ale głównym czynnikiem są rany wywołane nie tylko ukłuciem haka, ale i również przetarciem spowodowanym leadcorami czy też plecionkami. Takie otwarte rany zostają automatycznie zaatakowane przez bakterie, które mogą spowodować obumarcie ryby. Na rynku jest dużo dostępnych tego typu preparatów, które mają na celu zamknięcie ran spowodowanych przez nas, wędkarzy. I nawet jeśli niektóre z tych środków wymywają się po zetknięciu z wodą, to prawda jest taka, iż po nałożeniu środka antyseptycznego, rana jest natychmiastowo zamykana i bakterie mają zablokowany dostęp do wnętrza ciała ryby.

Porada
Wędkowanie na płytkiej wodzie
2017-12-07

Dobrze sprawdzają się zestawy fluorocarbonowe, które są mało widoczne. Warto również zastosować mniejszą przynętę, która będzie bardziej naturalna dla karpia. Łączenie kulki tonącej z pływającą, samej tonącej czy pływającej, nie ma aż takiego znaczenia. Ważne aby przynętę dostosować do dna lub preferencji na danej wodzie. Przy nęceniu musimy polegać bardziej na naturze niż na bogatym nęceniu, ponieważ z płytkiego miejsca brania będą pojedyncze i okresowe - mniejsza szansa na żerowanie jednocześnie większego stada karpi, dlatego kilka garści pelletu i kulek wystarczy.

Porada
Jakie haki do line alignera?
2017-12-07

 

Najlepsze są takie, które posiadają krótki lub średniej długości trzonek, szeroki łuk kolankowy oraz proste lub lekko zagięte (15-20 stopni) do wewnątrz oczko.

 

Porada
Łowienie w rzece - żyłka czy plecionka?
2017-12-07

Najczęściej stosuje się żyłkę jako linkę główną o średnicy 0,35 – 0,40 mm, która jest odporna na ścieranie i jest mało rozciągliwa, ponieważ dno w rzece jest najczęściej piaszczysto – kamieniste, a żyłka jest narażona na kłęby traw i chaszczy. Plecionka jest gorszym wyborem ze względu na uciąg wody i płynące w niej glony, szczątki roślin.

Porada
Kiedy łowić amury?
2017-12-07

Najlepsza porą roku jest wiosna, a dokładniej od początku maja, kiedy woda jest już dobrze nagrzana. Temperatura musi osiągnąć ok. 15-17 stopni C. Na początku sezonu można liczyć na lepsze brania amurów, gdyż zbiorniki nie obfitują jeszcze w bujną roślinność, dlatego nasza przynęta może się okazać atrakcyjnym kąskiem.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ