Zaloguj

Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Tylko dla bogatych?
2018-01-15

Często zastanawiam się, co jest w życiu najważniejsze? Pieniądze, rzeczy materialne, chęć posiadania, a może coś zupełnie innego? Odnalezienie w sobie szczęścia i radości z każdej chwili, świadomość, że żyjemy pełnią życia, posiadamy wspomnienia, które będą z nami na dobre i na złe? Każdy z nas inaczej rozumie szczęście. Ja czuję się szczęśliwy podczas karpiowania. Możliwość obcowania z przyrodą, czas na przemyślenia, refleksje, chwila oddechu, ucieczka od rzeczywistości, podziwianie wschodów i zachodów słońca, piękne ryby, którym zwracam wolność, emocje, które ciężko opisać słowami - w tym tkwi całe piękno tego hobby. Czy karpiowanie jest drogie i wymaga poświęceń? Może to rozrywka – jak się słyszy - tylko dla ludzi bogatych, posiadających dużo czasu i pieniędzy? - jak jest naprawdę przeczytajcie w artykule Mariusza Sadowskiego w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Porada
Rzeczne sumy
2018-01-14

Jeżeli w bliskim sąsiedztwie koryta lub w nim samym znajdują się przeszkody wodne lub dno jest zróżnicowane, a nieopodal płytkie blaty, to możemy być prawie pewni, że zasiedla to miejsce niejeden wąsacz. Na niektórych zbiornikach można liczyć na filary dużych mostów. Osadzone w dnie starego koryta tworzą idealne, dzienne stanowiska sumów. Dla łowiących z brzegu wędkowanie w korycie może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza umieszczenie w odpowiednim miejscu przynęty. Należy wtedy wybrać stanowisko najbliżej sąsiadujące z korytem lub zaopatrzyć się w niewielki ponton, by móc wywieźć zestaw. Jeżeli takim nie dysponujemy, to aby zwiększyć swoją szansę na spotkanie z wąsalem, dobrym rozwiązaniem będzie nocne wędkowanie. Sumy w tym czasie opuszczają dzienne ostoje i kierują się w stronę brzegów.

Artykuł
10 do 1
2018-01-13

Tomek Mulka wiele lat, a konkretnie to 10 spędził w Wielkiej Brytanii. W tym okresie dużo wędkował, uczył się i poznawał tajniki karpiarstwa. Od roku znów mieszka w Polsce i to tutaj pobił swój dotychczasowy rekord. 10 do 1 to tytuł jego artykułu, w którym przeczytacie m.in. jak wygląda wędkowanie na wyspach oraz w Polsce, gdzie jest łatwiej i dlaczego. - artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Skuteczne trio
2018-01-12

Pływające kulki to bardzo popularne przynęty na karpie. Jednak aby łowić skutecznie, należy dobrać odpowiedni przypon. Ronnie Rig, Multi Rig i Chod Rig to właśnie trzy przypony skonstruowane z myślą o karpiowaniu na pop-up'y. I każdy jest niezawodny! Warto je wypróbować. - przeczytajcie cały artykuł Marcina Burka w najnowszym wydaniu Świata Karpia.

Aktualności
Rybomania w Poznaniu już za tydzień
2018-01-11

Już za miesiąc odbędzie się wielkie święto wędkarstwa w Polsce. W dniach od 9 do 11 lutego po raz kolejny do Poznania zawitają targi Rybomania. Podobnie jak w ubiegłych latach zaczynamy od dnia branżowego (piątek), jest to czas dla producentów, hurtowników i sklepów. Jednak już w sobotę i niedzielę Rybomania otwiera się na wszystkich zwiedzających. Targi będą otwarte w następujących godzinach: 

piątek 11:00 – 19:00
sobota 10:00 – 18:00
niedziela 10:00 – 17:00

Już od grudnia jest możliwość wcześniejszego kupienia biletu za pośrednictwem Tixer, Ticketpro oraz w punktach stacjonarnych takich jak Empik, Saturn czy Media Markt. Nasza redakcja również będzie miała swoje stoiska, na które już teraz zapraszamy.

Artykuł
Wywiad z Jakubem Vagnerem
2018-01-10

National Geographic, Discovery, Katlov i Pohan – co je łączy? Jedna osoba, a jest nią Jakub Vagner. Jeden z najbardziej znanych wędkarzy na świecie, z którym wywiad przeprowadził Jakub Dłubak, a możecie przeczytać go w aktualnym wydaniu Świata Karpia 1/2018.

Artykuł
Zimowe karpiowanie
2018-01-10

Łowienie karpi zimą staje się coraz bardziej popularne. Widok ośnieżonego namiotu i skutego lodem sprzętu nie budzi większego zdumienia. Sezon karpiowy wcale nie musi się kończyć. Karpie można łowić skutecznie nawet zimą. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie to realizować i jak się do tego przygotować. - Szymon Stasierski zaprasza do przeczytania artykułu swojego autorstwa "Zimowe karpiowanie" w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Aktualności
Świat Karpia 1/2018 już jest!
2018-01-07

Właśnie dzisiaj – 7 stycznia, swoją premierę ma pierwsze wydanie e-czasopisma Świat Karpia. W pełni multimedialne, interaktywne i co najważniejsze za darmo! Tylko Świat Karpia daje Wam najlepsze treści za darmo. Koniecznie to sprawdźcie w aplikacji.

Aktualności
Tomasz Mulka na okładce wydania 1/2018
2018-01-04

Już 7 stycznia w aplikacji pojawi się nowe wydanie Świata Karpia - 1/2018. Znajdziecie w nim 20 bardzo ciekawych artykułów. Wśród autorów m.in. Tomasz Mulka, Szymon Stasierski, Paweł Popowicz, Jakub Dłubak, Marcin Cichosz, Paweł Krzemianowski i wiele innych. W tym wydaniu znajdziecie również po raz pierwszy w Polsce wywiad z Jakubem Vagnerem! Okładkę tego wydania zdobi Tomasz Mulka z pięknym karpiem z Gosławic! Premiera w najbliższą niedzielę.

Aktualności
Tajemnica kwoka – Zdenek Halfar
2018-01-04

Zdenek to nasz stały współpracownik, który dzieli się z Wami olbrzymią wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj przypominamy jego artykuł, który został opublikowany w pierwszym ubiegłorocznym numerze Świata Suma. Artykuł bardzo interesujący i pouczający przede wszystkim. Zdenek Halfar przestrzega w nim przed nadmiernym „kwoczeniem”. Stosowanie tego wabika w niewłaściwy sposób może przyczynić się do wypłoszenia i odstraszenia sumów z naszego łowiska. Cały artykuł przeczytacie w wydaniu 1/2017 Świata Suma.

Artykuł
Piękno karpiowania
2018-01-02

Dziesiątki godzin, dni, tygodni spędzonych nad wodą w poszukiwaniu karpi. Tak od kilkunastu lat kontynuuję swoją pasję, robiąc to, co kocham. Z łezką w oku wspominam początki swojej karpiowej przygody. Sprzęt był nieskomplikowany, a każda nowinka techniczna budziła spore zainteresowanie. Nie było aparatów cyfrowych, wszystkie zdjęcia robiliśmy na kliszy, góra dwa trzy ujęcia, aby starczyło na kolejne sesje ze złowionymi rybami. Każdy wyjazd był prawdziwą przygodą i wiązał się z dużymi emocjami. Często brakowało środka transportu, ale i tak dawaliśmy radę. Nie przeszkadzała zła pogoda, liczyła się pasja i możliwość spędzenia czasu wśród przyjaciół na łonie przyrody. - to jest fragment artykułu Mariusza Sadowskiego "Piękno karpiowania". Cały artykuł znajdziecie w wydaniu 6/2017 Świata Karpia w aplikacji mobilnej lub internetowej.

Artykuł
Karpie na Gran Canarii
2018-01-01

Wyspa Gran Canaria leży na Oceanie Atlantyckim, na podobnej szerokości geograficznej, co Sahara. Jej klimat jest oceaniczno-subtropikalny, dzięki czemu trwa tam niemalże wieczna wiosna i lato. To jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla rodzin z Europy. Jeśli zatem jesteście na etapie planowania wakacji, być może warto wziać właśnie tą wyspę pod uwagę? Karpie można tam łowic... Przeczytajcie artykuł Rafała Kika. Znajdziecie go w aplikacji mobilnej - wydanie 6/2017 Świata Karpia.

Aktualności
Jaki krok w Nowy Rok?
2017-12-31

Stary rok dobiega końca. Dla nas był to czas wzmożonej pracy i wielu przygotowań. Wszystko po to, byście mogli cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem nowej aplikacji wędkarskiej.

Dziś mijają dwa tygodnie od startu apki. W ten ostatni dzień roku warto podsumować najważniejsze wydarzenia, w których mieliśmy przyjemność brać udział i które już za nami. W wędkarstwie to był rok pod znakiem zmiennej pogody, ta nie chciała współpracować z wędkarzami. Późno rozpoczęty sezon, deszczowe i kapryśne lato miało wpływ na wyniki, a także na całą branżę. Jednak wędkarze to nie marudy i niezależnie od pogody to ich najczęściej można było spotkać nad wodą. Tak było i tym razem.

Aplikacja, o której wspomniałem na początku to nie tylko dostęp do bezpłatnych magazynów, ale również duża baza filmów wędkarskich. Zapraszamy do ich oglądania i obiecujemy, że w przyszłym roku dokładać będziemy sukcesywnie sporo nowych, ciekawych pozycji, które już mamy zaplanowane.

Obok filmów możecie także publikować swoje zdjęcia z rybami. Do czego mocno zachęcamy. Już w niedługim czasie te najładniejsze zdjęcia (subiektywnie patrząc) będziemy nagradzali prezentami od sponsorów. Oczywiście podamy również zasady ich przyznawania. Chcemy jednak by właśnie w tym przypadku była to przede wszystkim dobra zabawa bez specjalnych zawodów o to, kto najlepszy. Publikujcie swoje archiwalne zdjęcia a w sezonie te z pięknymi rybami. Niech inni idą za dobrym przykładem.

Stary rok już odchodzi a na progu stoi nowy 2018. Jaki będzie? Mamy nadzieję, że dobry. Czego i Wam życzymy.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzymy naszym Czytelnikom, Internautom, Klientom i miłośnikom tego pięknego sportu.

Redakcja

Porada
Nawijanie żyłki na szpulę
2017-12-30

Podczas nawijania nowej żyłki najlepiej jest uprzednio ją namoczyć. Można po prostu wrzucić szpulę do wiaderka z wodą i taką linkę dopiero nawijać. Jest to związane z tym, że sucha żyłka inaczej się układa. Materiał po namoczeniu puchnie i może okazać się, że nie mieści się na szpuli, w czego efekcie spada i plącze się.

Aktualności
Już za 10 dni nowe wydanie Świata Karpia
2017-12-29

Za 10 dni, dokładnie 7 stycznia w aplikacji pojawi się nowe wydanie Świata Karpia - 1/2018. Znajdziecie w nim wiele ciekawych materiałów. Wśród autorów znajdą się m.in. Jakub Dłubak, Szymon Stasierski, Paweł Popowicz, Łukasz Lechowski, Andy Macgregor, Mariusz Niedźwiecki, Przemek Wamberski, Tomasz Mulka i wiele innych. W wydaniu miłośnicy wędkarstwa feederowego również znajdą coś dla siebie.

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ